Görme Engelliler

Tarihçe

CANAYDIN İLKÖĞRETİM OKULU TARİHÇESİ

     Yapıldığı arsa Nilüfer Belediyesine ait olup, yapımı Özhan CANAYDIN tarafından 1993 yılında başlatılan okulumuz, kurucusunun adından dolayı “ Canaydın İlköğretim Okulu “adının alarak aynı yıl iki katlı olarak tam gün eğitim-öğretime başlamıştır.

     Ancak çevrenin hızla gelişmesi ve okul binasının ihtiyacı karşılayamaması nedeniyle 1995-1996 öğretim yılında kat sayısı dörde çıkarılırken aynı zamanda ikili öğretime geçilmiştir.Okul öncesi eğitimi 1994 yılında başlamış olup,4 öğretmeni ve 98 öğrencisi ile devam etmektedir.

     1993-1994 öğretim yılına 8 sınıf öğretmeni, 8 branş öğretmeni, 1 Md.Yardımcısı ve 1.Md.vekili ile başlanmıştır.

     1995-1996 öğretim yılında ise okulumuz 22 derslikli olup,sınıf öğretmeni sayısı 8, branş öğretmeni sayısı ise 13 e çıkmıştır.

     2003-2004 Müdür, 4 Md.Yardımcısı,1 Psikolojik danışmanı, 1 memuru, 4 okul öncesi öğretmeni, 29 branş öğretmeni, 27 sınıf öğretmeni olmak üzere 66 kişilik eğitim kadrosu ve biri güvenlik görevlisi, 5 i temizlik elemanı olmak üzere 6 kişilik destek personeli ile 2171 kişilik öğrenci topluluğuna hizmet vermektedir.

     Canaydın İlköğretim Okulu bugün ise Müdür, 4 Md.Yardımcısı, 2 Psikolojik danışmanı, 1 memuru, 4 okul öncesi öğretmeni, 35 branş öğretmeni, 24 sınıf öğretmeni olmak üzere 69 kişilik eğitim kadrosu ve biri güvenlik görevlisi, 6 temizlik elemanı olmak üzere 7 kişilik destek personeli ile 1478 kişilik öğrenci topluluğuna hizmet vermektedir.

     Yeniden ele alınarak eksikleri tamamlanan laboratuar ve kütüphanemiz,kalite çemberlerimizde yer alan yardımsever velilerimizin katkılarıyla tamamlanmıştır. Kitap alışverişi ve üye kaydı bilgisayar aracılığı ile düzenli olarak yürütülen kütüphanemiz, bu yıl yapılan kampanyamız olumlu sonuç vermiş kütüphanemiz yeni kitaplara kavuşarak kitap sayımızı da arttırdık. Üye kaydı halen devam etmektedir. 

     Çok amaçlı konferans salonu,Fen ve teknoloji laboratuvarı, BTS laboratuvarı,ışıklandırılmış Atatürk köşeleri ve geri dönüşümlü çöp kutularıyla renklendirilmiş 23 adet dersliği,yeniden yapılandırılarak sağlık koşullarına uygun hizmet veren kantini,Nilüfer ilçesinde pek çok toplantıya ev sahipliği yapan,sosyal ve kültürel faaliyetlerimizin gerçekleşmesinde büyük kolaylık sağlayan 250 kişilik çok amaçlı salonu gibi temiz,donanımlı birimleriyle, demokratik ve huzurlu ortamıyla takdir ve hayranlık duyguları uyandıran Canaydın İlköğretim Okulu,kız voleybol takımı, kız ve erkek basketbol takımları, futbol takımı,satranç ekibi ile bir çok başarıya adını yazdırmıştır. İlçemizde  SBS´ de her yıl kentimizin en başarılı okullarından biri olmuştur.